BAYER FİCAM W  Suda eriyen toz formunda ilaçlardandır. İsteğe bağlı olarak doğrudan toz halinde veya suda eritilerek püskürtme yöntemiyle ilaçlamada kullanılabilir.Bayer tarafından üretilen ürün Bendiocarb etken maddesi oldukça yüksektir.Ev, Restaurant, işyeri vb tüm mekan ilaçlamalarında özellikle iç mekanlarda kokusuz olarak tüm haşereler için çalışan bir malzemedir. Ürün kullanım ipucu olarak, ürünü önce ılık su ile eritip sonra su ile çoğaltınız. Ürün  15 gram şaselerdedir.

 • Başta Hamamböceği ve kalorifer böceği türleri olmak üzere karınca akrep, tahtakurusu pire ve çiyanlar, kırkayak, ve rutubetten kaynaklanan böcekler üzerinde mükemmel başarı sağlamaktadır.
  Yeni kuşak etken madde bendiocarb haşerelerde direç gelişimini önleyici etkisiyle bağışıklık kazanma problemine de çözümdür. 
  Bayer tarafından yeni piyasaya sürülmüş olmasına rağmen özellikle profesyonel ilaçlama firmaları tarafından bir anda büyük talep görmüş ve üstün başarı oranıyla diğer ürünlerin önüne geçmiştir. 
  Özellikle Akrep ve örümcekler (aynı grup canlılardır) üzerinde çok iyi başarı sağlaması, mücadelesi itibariyle daha kolay olan bir çok haşere açısından da başarısına garanti olarak görülmektedir. Zira Akrep grubu canlılar direnç geliştirme ve ölüm açısından en zorlu canlılardandır.

 

Kullanım Alanları:


WP Toz Formül yapısı itibarıyla kokusuz  ilaçlama esnasında ve sonrasında mekanı terk etmeyi gerektirmeyen sınıf ilaçlardandır. Buna bağlı olarak Ev, restaurant, lokanta, işyerleri, hastahane, askeriye vb kapalı ve iç mekanlarda kullanıma uygun olmasının yanında açık alanlarda da kullanılabilen başarısı yüksek genel amaçlı haşere ilacıdır. Kullanılacak mekanın türüne ve ilaçlama sıklığına göre adet tercihi yapabilirsiniz.

 • Böceklerin saklandıkları ve gezindikleri yerlere (dolap altları, ocak altları ve arkaları, lavabo altları gibi) yakın mesafeden püskürtülür. İlacın , ilaçlanan sahada uzun süre etkili olması isteniyorsa ilaçlı yerler silinmemeli ve yıkanmamalıdır.

 • Böceklerin bulundukları alana doğrudan toz halinde uygulama yapılabilir

 • Kullanmadan önce kuvvetlice çalkalayınız.


Uygulama alanları
Açık ve Kapalı Alanlar, Çöplük Alanları


Genel Özellikleri:


 • Bayer Ficam W, uzun süre kalıcı etkili, tüm uçan ve yürüyen haşerelere karşı mücadele amaçlı olup, özellikle kaba ve kirli yüzeyler için ideal formülasyonda , su ile kolaylıkla karışabilen, suda ıslanabilir toz halinde konsantre bir insektisittir.
   

 • Yürüyen ve uçan tüm haşerelere karşı etkilidir.

 • Flushing-out ( haşereleri bulunduğu yerden çıkarma) etkisi vardır.
  Güvenli, biodegradable ve kokusuzdur.
  Su bazlıdır, yüzeylere zarar verebilecek organik solventler içermez.
  Uluslararası alanda kanıtlanmış tesir ve güvenilirliktedir.
  Uygulamada maliyet avantajı sağlar.

 • Geniş Spektrumlu Rezidüel-Kalıcı İnsektisit haşere ilacı

 • Yeni WP (Su ile ıslatılıp çoğaltılabilir)  Formülasyonu

 • Diğer rezidüel spreylerden daha uzun etki süresine sahiptir.

 • Halk Sağlığı alanında kullanım için ideal bir üründür. İç mekanlarda ve dış mekanlarda rezidüel amaçlı genel haşere mücadelesinde kullanılır.

 •  Ficam W, su içerisinde eritilerek yaygın spreyleme cihazları (el veya sırt pompaları) ile yüzeylere uygulanır.

 • Uzun süreli rezidüel etki sağlayabilmek için uygulama yapılan yüzeylerin yıkanmaması ve silinmemesi gerekmektedir.

 • Ficam W aktif maddesi bendiocarb haşerelerde bağışıklığa sebep olan metabolik ve hedef bölge dirençleri üzerinde başarılı etkiye sahiptir. etken maddesi haşerelerin sinir sistemlerine etki ederek hayati önem taşıyan metabolizmaları durdurur. 
  Ficam W aktif madde formülasyonu sayesinde uzun süreli kalıcı ve koruyucu etkiye sahiptir.
  Ficam W geniş spektrumlu haşere ilaçları sınıfından olup, hamamböcekleri, pireler, tahta kuruları, örümcekler ve akrepler başta olmak üzere tüm uçan ve yürüyen haşereler üstünde üstün başarılı sonuçlar vermektedir. 

 


Uygulama Gereksinimleri:


İlaç mekanınıza ve sorun olan haşereye uygun miktarlarda doğrudan toz serpme veya  su ile eritilip bir pulverizatör (pompa) vasıtasıyla kullanılmaktadır. 
 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır